panel

FINANSE – MECENAT – BIZNES


sala B
14:00-15:30

Pełny program

Debata na temat różnych form pozyskiwania środków na działalność kulturalną oraz działaniach na styku kultury i biznesu. Nie tylko granty i konkursy, ale  crowdfunding i aktywna struktura mecenatu. 

Pozyskiwanie finansów w formie konkursów, zdobywanie grantów z instytucji ogólnopolskich i regionalnych jest wszystkim dobrze znane. Goście panelu skupią się na innych formach finansowania. Porozmawiają także o stworzeniu bazy informacji pozwalającej na przygotowanie aktywnej struktury mecenatu we Wrocławiu, w skład której mogą wejść instytucje i osoby prywatne. Omówią również stan działań mecenasów oraz przykłady z Europy, które pozwalają na stałą współpracę przy festiwalach i służą wsparciu artystów.

Crowdfunding to najnowszy sposób finansowania społecznego, który pozwolił już wielu osobom zrealizować  swoje pomysły. Chcemy zaprezentować  najnowsze trendy w  innowacjach na rynkach kapitałowych i omówić zalety i wady crowdfundingu. Istotnym zagadnieniem podczas rozmowy będzie też temat aspektów prawnych mecenatu w Polsce i na świecie oraz funkcjonowanie rynku sztuki. Jak sprzedać swoje dzieła?  Czy mecenat i crowdfunding to mechanizmy które pozwalają wesprzeć kulturę ? Czy uda się nam stworzyć mechanizm mecenatu we Wrocławiu?

Opiekunowie panelu: Grażyna Górka-Dudek, Kostas Georgakopulos

goście
Karol Król
Marta Wróbel
moderacja
Katarzyna Młyńczak-Sachs