Identyfikacja wizualna

to kolejny element kongresu, który zakłada wasz aktywny udział. Do stworzenia ilustracji przedstawiającej marcowe spotkanie zaprosiliśmy różnych przedstawicieli wrocławskiego środowiska kulturalnego, którzy przedstawili nam swoją wizję kongresu. Krótkie opisy każdego z autorów, wraz z przygotowaną przez nich ilustracją, znajdziecie poniżej.

Jeśli chcielibyście podzielić się waszym spojrzeniem na kongres i zobaczyć na tej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz na innych materiałach promocyjnych wydarzenia swoją ilustrację, napiszcie do nas wiadomość na adres: kongres@strefakultury.pl.

Założeniem naszej oprawy wizualnej jest ciągłość procesu twórczego i prezentowanie przeróżnych oblicz kongresu, dlatego czekamy na wasze zgłoszenia!

O czym powinniście pamiętać tworząc pracę?

Zachęcamy was do przesyłania czarno-białych grafik inspirowanych lub obrazujących ideę Wrocławskiego Kongresu Kultury i/lub wyborów do Rady Kultury. W identyfikację najlepiej wpiszą się proste, schematyczne, szkicowe, abstrakcyjne bądź narracyjne ilustracje, przygotowane bez wykorzystania typografii bądź z liternictwem spełniającym funkcję ozdobną. Wasze materiały wykorzystywane będą jako jedna z grafik wpisana w różne materiały promocyjne Wrocławskiego Kongresu Kultury.

Propozycję przesyłać możecie w różnych formach – od skanu wykonanego ręcznie rysunku aż po grafikę zapisaną w krzywych. Opcją modelową byłaby ilustracja w formie grafiki wektorowej lub bitmapa o rozdzielczości 300 dpi, kwadrat o minimalnym boku długości krótszej krawędzi A4.

Autorzy ilustracji ↓

Piotr Bartos
Olga Budzan
Łukasz Czekalski
Katarzyna Domżalska
Konrad Grudysz
Ania Haudek
Anastazja Jarodzka
Natalia Jerzak
Magdalena Kościańska
Karolina Krajewska
Magdalena Kruk
Bumi Phillips
Monika Ratajczak
Lula Sarnia
Adrianna Styrcz
Zuzanna Synoradzka-Wróbel
Tomasz Jakub Sysło