Współtwórz Kongres

Wrocławski Kongres Kultury od początku przygotowujemy z myślą o lokalnych środowiskach twórczych. Chociaż praca nad programem trwa od dawna, zaprosiliśmy was do współtworzenia go razem z nami. Dlatego też od początku stycznia zachęcaliśmy do zgłoszeń do pitchingu, czyli części artystycznej kongresu oraz do nadsyłania tematów dyskusji stolikowych.

Te sposoby na włączenie się w przygotowanie marcowego spotkania okazały się niezwykle popularne – do 28 stycznia otrzymaliśmy 21 tematów stolików dyskusyjnych!

Stoliki dyskusyjne

Wrocławski Kongres Kultury ma być nie tylko miejscem spotkania, ale i dialogu. Dlatego też zachęciliśmy was do zgłaszania propozycji dyskusji stolikowych, dzięki którym w szerszym gronie będziemy mogli pochylić się nad konkretnym problemem dotyczącym wrocławskiej kultury. W dyskusji będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 osób, a czas trwania nie powinien przekroczyć 90 minut. Planowana rozmowa musi mieć charakter postulatywny, ponieważ jej efektem powinny być konkretne postulaty albo propozycje rozwiązań.

Spośród wszystkich zgłoszeń wspólnie wybraliśmy cztery propozycje, które zostaną włączone w program kongresu. Głosowanie trwało od 31 stycznia do 2 lutego do północy. W dostępnej na naszym Facebooku ankiecie oddaliście łącznie 2218 głosów. Dziękujemy!

Cztery najpopularniejsze propozycje:
12. Powszechna edukacja artystyczna i estetyczna dzieci i młodzieży – 278 głosów;
8. Kultura bliżej domu, czyli o CAL-ach, bibliotekach, radach osiedli i kulturotwórczym potencjale mieszkańców i mieszkanek Wrocławia – 243 głosy;
6. Gdzie są nasi sponsorzy? Czy skuteczny sponsoring w kulturze istnieje? – 183 głosy;
14. Promocja wrocławskiego środowiska artystycznego – możliwości i kierunki – 166 głosów;