panel:

ARTYSTA – TWÓRCA – ANIMATOR


sala C
14:00-15:30

Pełny program

Debata poświęcona kondycji i roli artysty, twórcy oraz animatora we wrocławskiej kulturze, a także miejskim rozwiązaniom systemowym wspierającym ich pracę i rozwój. Co oferuje Wrocław?

Rozmowa służyć ma omówieniu narzędzi, strategii i rozwiązań systemowych, za pomocą których Wrocław rozwija potencjał twórczy swoich mieszkańców, np. w ramach programów stypendialnych, zamówień artystycznych albo wydarzeń kulturalnych. W jaki sposób, poza tradycyjnymi formami wsparcia, jak stypendia, granty i konkursy, miasto może również pomóc artystom, twórcom i animatorom nawiązać współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami kultury albo sektorem kreatywnym?

Zaproszeni goście porozmawiają także o sposobach i strategiach, które stosują lokalni twórcy po ukończeniu akademii i szkół artystycznych, by dalej się kształcić, realizować projekty i funkcjonować, zarówno na rynku sztuki, jak i w przestrzeni swojego miasta. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytanie, co oferuje im Wrocław: czy w dostatecznym stopniu mają oni dostęp do miejskiej infrastruktury, np. pracowni artystycznych, sal koncertowych i wystawienniczych albo scen teatralnych? Czy w ramach współpracy z lokalnymi instytucjami i urzędem miejskim mogą realizować autorskie projekty, tworzyć i animować bez przeszkód i obaw? Czy Wrocław w pełni odpowiada na potrzeby twórców i jak można ich tu zatrzymać? 

Opiekunowie panelu: Paweł Piotrowicz, Tomasz Śliwak-Orlicki

goście
Paweł Jarodzki
Katarzyna Knychalska
Dominika Łabądź
Jerzy Pietraszek
Paweł Romańczuk
moderacja
Magda Piekarska