Waldemar Kasta

Nie zwykłem chwalić się własnymi osiągnięciami, nie było ich znów tak dużo, ale wśród nich, oprócz własnej działalności artystycznej (najpierw jako muzyk czy aktor), najważniejszą funkcją była od zawsze funkcja agenta impresario, a także zwyczajnie, odkrywcy dzisiejszych popularnych gwiazd polskiej estrady. Wspomnę jedynie: Kasta Skład, Trzeci Wymiar, DonGuralesko, Matheo, Donatan czy Cleo, to tylko w dziedzinie muzyki popularnej.

Założyłem nieformalny dom kultury dzięki uprzejmości swojego stowarzyszenia TRATWA, w którym to miejsce do dalszego rozwoju zyskało około 15 zespołów muzycznych, kilka pomniejszych trup teatralnych, a nawet tuzy sceny, wśród nich duma wrocławskich podwórek – Lech Janerka.

Wyprodukowałem i zagrałem niezliczoną ilość koncertów i programów telewizyjnych (na stałe współpracuję bowiem z KSW i stacją Polsat przy produkcji dużych wydarzeń ze świata muzyki i sportu). Współpracowałem zarówno z oddolnymi inicjatywami aktywistów społecznych, jak i prowadziłem mistrzostwa świata w siatkówce czy sportach walki, w zasadzie na całym świecie.

Pracowałem dla wydawnictw, które upamiętniały 70-lecie zarówno Polskiego Radia jak i np. Powstania Warszawskiego, czy 100-lecia odzyskania niepodległości. Czuję się pewnie zatem nie tylko w dziedzinie organizacji wydarzeń kulturalnych, ale przede wszystkim, jako jednostka kreatywna, czuję się dobrze w ich wymyślaniu i wprowadzaniu w życie.


Rekomendacje:

  • Marek Gluziński
  • Stowarzyszenie Tratwa