Tomasz Jakub Sysło

Zmieniam przestrzeń miasta. Likwiduję bariery. Jestem skuteczny. Wrocław to dla mnie stan świadomości.

Tomasz Jakub Sysło ur. 1973 – artysta plastyk, grafik, malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2008r.) – kilkanaście wystaw w kraju i poza granicami, zrealizował kilkanaście murali, influencer, społecznik, specjalista mediów społecznościowych, ojciec 10-letniego Tymoteusza.

„Rozpoznawalny ze względu na swój znak – charakterystyczną kreskę i postać komiksowego tfurcy, którą wykorzystuje do tworzenia obrazkowych historii z pozytywnym przekazem. Społecznie wrażliwy z wyjątkowym zmysłem obserwatora. Kreator dobrej energii, siłacz w walce o słabszych, swoimi artystycznymi wcieleniami zaznaczył się na mapie Wrocławia niczym bohater komiksowy walczący o innych poprzez walkę o siebie. Awanturnik, kamikadze, rycerz.”

„Jego sztuka jest sposobem na komunikację – rozumiemy język grafik, uśmiechamy się na ostre, czasem surowe kolory, ponieważ wiemy, że ta paleta może zmienić świat na lepsze.”

„Przetwarzam to, co widzę i co czuję w sztukę. To, co tworzę, jest komentarzem rzeczywistości zastanej lub wyśnionej. To są czyste emocje, esencja mojego wewnętrznego świata. Wszystko płynie przeze mnie, przez moją duszę i serce. To jest kosmos, wszechświat. Malarstwo jest dla mnie eksperymentem, próbowaniem, szukaniem nowego wyrazu. Obrazy powstają długo, są logiczne, przemyślane i ewoluują lub czasem eksplodują… na płótnach mieszam techniki, bawię się warstwami.
Tworzę, zestawiam kolory, czasem drapię płótno, przyklejam coś na obrazach, tworzę kolaże, mieszam konwencje. Tak powstaje to tzw. mięso malarskie, tkanka obrazu, wszystkiego. Lubię tak. Dążę do satysfakcji i szczęścia w tym, co robię”.


Rekomendacje:

  • Marek Gluziński
  • Radosław Grygoruk – dyrektor Slot Art Festival