Marzena Karwowska

Jestem wrocławianką. Absolwentką Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Bibliotekarką z misją i ambicjami. Kierowniczką filii 57 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Szewskiej znanej jako Biblioteka Turystyczna.

Z racji wykonywanego zawodu jestem promotorką czytelnictwa oraz moderatorką jednego z pierwszych założonych na Dolnym Śląsku Dyskusyjnego Klubu Książki .

Z pasji do podróży współorganizuję i koordynuję od 2012 Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero – interdyscyplinarne wydarzenie, będące okazją do spotkań ludzi zainteresowanych podróżowaniem i poznawaniem innych kultur.

Organizatorka spotkań podróżniczych oraz prelekcji multimedialnych, warsztatów i wystaw związanych z wielokulturowością i etnicznością. Mam przyjemność współpracować z Fundacją Pomarańczowa Droga, która wspiera i pomaga w edukacji dzieci z ubogich rodzin na Madagaskarze i w Rwandzie.

Jako rodowita wrocławianka staram się dokładać swoją cegiełkę do budowania wiedzy na temat kultury i historii Wrocławia. Wspólnie z Grupą Aktywnych Pilotów i Przewodników zorganizowałam  Zimową Akademię  Wiedzy o Wrocławiu – cykl spotkań i spacerów  poświęconych historii miasta, podczas których wielu nie tylko młodych wrocławianek i wrocławian miało szansę poznać skomplikowane dzieje stolicy Dolnego Śląska.


Rekomendacje

  • Anna Janus – zastępca Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej
  • Grupa Aktywnych Pilotów i Przewodników