Łukasz Lorenc

Jestem współzałożycielem kolektywu artystycznego regime, w którym sprawuję funkcje zarządzające: wydawcy, koordynatora projektów, promotora i organizatora wydarzeń. W 2014 roku objąłem stanowisko szefa redakcji muzycznej Akademickiego Radia LUZ, a już wkrótce będzie mnie można usłyszeć na antenie Radia RAM.

Jestem współzałożycielem wytwórni muzycznej regime brigade, wydając 9 albumów także w kolekcjonerskich nakładach fizycznych na kasetach i płytach CD. W 2016 roku objąłem stanowiska szefa muzycznego i programowego Radia LUZ (3 lata), w 2017 roku rozpocząłem współpracę jako manager muzyczny z Martyną Kubicz (MIN t), wtedy też powstało Stowarzyszenie Regime Brigade (KRS 0000667356). Jako regime jesteśmy producentami pierwszej edycji Festiwalu Druku NACISK. W 2018 roku wraz z lokalem Czuła Jest Noc otworzyliśmy przestrzeń Uczulenie przy Kolejowej 8, organizując wydarzenia muzyczne i rozrywkowe, wernisaże i spotkania. W ubiegłym roku otrzymaliśmy nominację do nagrody WARTO Gazety Wyborczej w kategorii muzyka, zajmując drugie miejsce w głosowaniu publiczności.

Jestem współtwórcą projektu Mikser Pokoleniowy w programie wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty, którego celem było zaangażowanie młodych ludzi do współpracy i ocieplenia relacji z seniorami i seniorkami. Od trzech lat prowadzę comiesięczne slamy poetyckie w klubogalerii Surowiec, w której od marca 2020 roku odpowiadam za program kulturalny i PR. Ukończyłem studia licencjackie na Wydziale Filologicznym UWr (Komunikacja Wizerunkowa), finalizuję studia magisterskie na tym samym kierunku. Jako menadżer projektu odpowiadałem za wydanie zina kulturalnego 71HZ, poświęconego aktualnej, niezależnej scenie muzycznej we Wrocławiu. Od ponad pięciu lat aktywnie biorę udział w życiu społecznym Wrocławia, reprezentując oddolne działania kolektywu i wpływając na rozwój kulturalnej oferty miasta.


Rekomendacje:

  • Marek Gluziński
  • Agencja FEST PROMO
  • Akademickie Radio LUZ
  • Fundacja Avant Art