Łukasz Lorenc

Jestem współzałożycielem kolektywu artystycznego regime, w którym sprawuję funkcje zarządzające: wydawcy, koordynatora projektów, promotora i organizatora wydarzeń. W 2014 roku objąłem stanowisko szefa redakcji muzycznej, a w 2016 szefa programowego Akademickiego Radia LUZ. Od marca 2020 roku można mnie usłyszeć na antenie Radia RAM w autorskich audycjach muzycznych.

Jestem współzałożycielem wytwórni muzycznej regime brigade, wydając 9 albumów także w kolekcjonerskich nakładach fizycznych na kasetach i płytach CD. W 2016 roku objąłem stanowiska szefa muzycznego i programowego Radia LUZ (3 lata), w 2017 roku rozpocząłem współpracę jako manager muzyczny z Martyną Kubicz (MIN t), wtedy też powstało Stowarzyszenie Regime Brigade (KRS 0000667356). Jako regime jesteśmy producentami pierwszej edycji Festiwalu Druku NACISK. W 2018 roku wraz z lokalem Czuła Jest Noc otworzyliśmy przestrzeń Uczulenie przy Kolejowej 8, organizując wydarzenia muzyczne i rozrywkowe, wernisaże i spotkania. W ubiegłym roku otrzymaliśmy nominację do nagrody WARTO Gazety Wyborczej w kategorii muzyka, zajmując drugie miejsce w głosowaniu publiczności.

Jestem współtwórcą projektu Mikser Pokoleniowy w programie wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty, którego celem było zaangażowanie młodych ludzi do współpracy i ocieplenia relacji z seniorami i seniorkami. Od trzech lat prowadzę comiesięczne slamy poetyckie w klubogalerii Surowiec, w której od marca 2020 roku odpowiadam za program kulturalny i PR. Ukończyłem studia licencjackie na Wydziale Filologicznym UWr (Komunikacja Wizerunkowa), a także studia magisterskie na tym samym kierunku. Jako menadżer projektu odpowiadałem za wydanie zina kulturalnego 71HZ, poświęconego aktualnej, niezależnej scenie muzycznej we Wrocławiu. Od ponad pięciu lat aktywnie biorę udział w życiu społecznym Wrocławia, reprezentując oddolne działania kolektywu i wpływając na rozwój kulturalnej oferty miasta.


Rekomendacje:

  • Marek Gluziński
  • Agencja FEST PROMO
  • Akademickie Radio LUZ
  • Fundacja Avant Art