Aleksandra Szczygieł

Jestem aktywistką, artystką i animatorką kultury, absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie kończę psychologię, również na tej uczelni.

Już jako dziecko zaczęłam przygodę z teatrem. Uczestniczyłam we wrocławskich i dolnośląskich konkursach recytatorskich. Po maturze założyłam niezależny teatr „Second hand”, którego próby odbywały się w Domu Kultury Agora. Piszę też poezję. Prezentowałam ją między innymi podczas 29. Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka w klubie Proza.

Organizuję i prowadzę imprezy dla dzieci i dorosłych. Gościłam na nich między innymi Łukasza Orbitowskiego, który czytał dzieciom, współtwórcę bajki „Bolek i Lolek” – Zbigniewa Stanisławskiego, który poprowadził dla najmłodszych warsztaty plastyczne, Jakuba Wrąbla, Małgorzatę Kulik oraz wielu innych fantastycznych gości. Kilkukrotnie brałam również udział w imprezach dla dzieci na Wyspie Słodowej i na terenie wrocławskiego zoo.

Jestem zafascynowana malarstwem współczesnym. Sama hobbistycznie maluję. Teraz na przykład pracuję nad reprodukcją dzieła Zdzisława Beksińskiego.

Udzielam się również społecznie. Jestem sympatyczką Partii Zieloni, biorę udział w organizowanych przez nich inicjatywach. Dwa lata temu kandydowałam do Rady Miasta Wrocławia z listy tego ugrupowania. Współpracuję też z fundacją „Dajmy Szansę” oraz z innymi wrocławskimi organizacjami i firmami.

To wszystko dlatego, bo uważam, że gdy ma się dobry pomysł, należy go realizować. Nic to nie kosztuje, a może zmienić coś na lepsze. Moja głowa zawsze pełna jest różnorodnych pomysłów.


Rekomendacje:

  • Fundacja Dajmy Szansę
  • firma Ram Pam Poni
  • wrocławskie koło partii Zieloni