Adrian Siegle

Pracując jako organizator wydarzeń kulturalnych, ważne jest, aby rozumieć potrzeby artystów. Dlatego też moją edukację i karierę buduję na różnych dziedzinach, aby osiągnąć wszechstronne przygotowanie.

Po zakończeniu studiów na kierunku gitara klasyczna i pedagogika w Portugalii spędziłem semestr w Niemczech, ucząc się teorii muzyki. Ukończyłem studia podyplomowe z etnomuzykologii w Indonezji oraz kursy: animacji kultury, teatru, organizacji wydarzeń kulturalnych i radia. Następnie odbyłem staż z muzykoterapii we Wrocławiu, gdzie przebywam do dziś. Mam doświadczenie w byciu trenerem na University of Youth (Portugalia), koordynatorem na European Year of Volunteering (AEGEE), ambasadorem CouchSurfingu, Project Manager (IBM) oraz mentorem i koordynatorem projektów (TRATWA).

Od 10 lat jestem zaangażowany w wiele działań kulturalnych na terenie miasta: Cooked by Natives, WrocDoc, Curie Kocha Kulture, TEDxWroclaw. Współpracowałem z organizatorem obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 przygotowując projekty takie jak: Mikrokoncerty na Nadodrzu (Mikrogranty), Dzień Sąsiada czy WatchOut!. Pracowałem i uczestniczyłem w wielu festiwalach i konferencjach w Europie: WOMEX, SLUSH, Nouvelle Prague, Tallinn Music Week, State of the Map, European People’s Festival, European Song Festival for People with Mental Disabilities, SHNIT, Cinema Perpetuum Mobile.

Moim największym osiągnięciem jest projekt Sofar Sounds Wrocław, który jest stałym wydarzeniem już od czterech lat. W ubiegłym roku zostaliśmy docenieni przez miasto Wrocław, otrzymując nagrodę 30 Kreatywnych Wrocławia 2019; nominowani jednym z pięciu najbardziej kreatywnych Sofarów na świecie (z ponad 400 miast) oraz najbardziej popularnym miastem Sofar Sounds w 2019, które zostało zauważone przez znane media w mieście, kraju i zagranicą (Wall Street Journal).

Obecnie pracuję jako koordynator wydarzeń w InneCentrum/Fundacja Dom Pokoju, przygotowuję alternatywną mapę Wrocławia oraz prowadzę stronę poświęconą wydarzeniom kulturalnym w naszym mieście.


Rekomendacje:

  • Andrzej Jóźwik
  • Jacek Sterczewski