Tomasz Hołonowicz

W kulturze działam już blisko 25 lat. Swoją przygodę rozpocząłem od prywatnych lekcji gry na keyboardzie, by potem uczęszczać m.in. do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jako muzyk, udzieliłem się w kilku produkcjach zaprzyjaźnionych zespołów oraz współtworzyłem i nagrałem materiał na płycie powołanego przeze mnie do życia projektu „Dr. Deadlock & Conga Line”. Album ten również współprodukowałem oraz wydałem we własnej wytwórni, a dzięki zainicjowanej przeze mnie zbiórce pieniędzy na amerykańskim portalu crowdfoundingowym „Kickstarter”, udało się ją również wypuścić na winylu. Z projektem Conga Line, choć już bez Dr. Deadlocka, zagraliśmy kilka ważnych dla nas koncertów m.in. w ramach 38# Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Sylwestra we Wrocławiu – Kolory Radości oraz Pol’and’Rock Festivalu na scenie Viva Kultura.

Nasze 2 nowe single, z których, póki co tylko jeden ujrzał światło dzienne, to z kolei efekt mojej pracy z Darrelem Thorpem – laureatem 7 statuetek Grammy, twórcą m.in. miksu do utworu „Sky Is A Neighbourhood” zespołu Foo Fighters. Darrel zmiksował i zmasterował obie nasze piosenki.

Wszystkie wspomniane osiągnięcia na polu muzyki nie byłyby możliwe gdybym nie rozwijał jednocześnie swojej drugiej pasji – organizacji koncertów. Pierwszym dużym krokiem w mojej karierze było rozpoczęcie współpracy z klubem Madness, gdzie zorganizowałem m.in. koncerty zagranicznych zespołów jak Bluekilla (DE), Skaos (DE), New York Ska-Jazz Ensamble (USA) czy Deadline (UK). Mój aktywny udział w tworzeniu sceny alternatywnej zaowocował zaproszeniem do współpracy z Bladymi Lokami i tak jako ich menadżer zaaranżowałem ponad 100 koncertów w całej Polsce oraz za granicą.

Do tej pory udzieliłem się przy wielu wydarzeniach organizowanych przez przyjaciół w tym zawodach i piknikach Aerolubu Wrocławskiego. Wierzę, że zdobyte umiejętności oraz pasja, z jaką działam, może pomóc w tworzeniu jeszcze bogatszego życia kulturalnego naszego kochanego miasta – Wrocławia.


Rekomendacje:

  • Adrian Kąca
  • Aeroklub Wrocławski